Dave Roelvink: ‘Dat B-artiest-imago van m’n vader heb ik als jochie gevoeld’
zaterdag 19 september 2026

Dave Roelvink: ‘Dat B-artiest-imago van m’n vader heb ik als jochie gevoeld’

september 18, 2026

Dave Roelvink staat tegenwoordig stevig in zijn schoenen, maar als jochie kreeg hij de keerzijde van de bekendheid van vader Dries al mee. Het imago van zijn vader raakte ook hem en zorgde voor de nodige onzekerheid.

‘Ze namen me niet serieus’

Dries Roelvink zit volgens zijn zoon nu eindelijk in een periode waar hij veertig jaar voor heeft geknokt: je kan nog geen scherm openen of de Amsterdamse volkszanger is er weer bij of komt er weer aan. Maar Dave is het oude beeld van zijn vader niet vergeten. ‘Mensen vergeten nog weleens dat B-artiest-imago, met die gele zwembroek.’ Dat imago kreeg Dave als kind mee. Ik heb weleens gevoeld dat ouders van mijn vriendjes mij daardoor niet serieus namen.’ Wat hij met deze laatste opmerking bedoelt, laat hij in het midden, maar waarschijnlijk werd hij vroeger met een schuin oog aangekeken.

Lees ook: Dave Roelvink: ‘Ik ben al mijn hele leven een boeffie’

Geen gevecht meer tegen vooroordelen

Inmiddels laat Dave zich een stuk minder gek maken door wat anderen van hem vinden.’Wat mij zelfvertrouwen heeft gegeven, is het idee dat je het toch nooit voor iedereen goed kan doen.’ Volgens hem zullen er altijd mensen zijn die het negatieve willen zien. ‘Sommige mensen willen de goedheid in een mens niet zien.’ ‘Ik voel geen drang meer om daartegen te vechten.’

‘Ik blijf altijd naast mijn familie staan’

Eén ding staat voor Dave als een paal boven water: zijn familie. ‘Mijn familie weet dat ik een goed mens ben.’ ‘Ik zal altijd naast ze blijven staan.’ Zeker nu, in de situatie rond zijn broer Donny, laat de Roelvink-telg zien waar zijn loyaliteit ligt: ‘Ik blijf naast ze staan!’